Aktualitātes

Mājas /  Par mums /  Aktualitātes

2017. g. 02. jūnijs

UZMANĪBU – ĒRCES!

Ar siltajām, saulainām dienām pie mums atkal „iestājas ērču sezona” (maijs – septembris).

Ērces ir posmkāji, kas pieder zirnekļveidīgo klasei. Bīstamākā cilvēkam ir parazitējošā suņu ērce (Ixodes ricinus) un taigas ērce (Ixodes persulcatus), kas uzbrūk dzīvniekiem un cilvēkam un var pārnēsāt daudzu bīstamu slimību ierosinātājus (ēŗču encefalīts, tularemija, hemoragiskais drudzis, ērču tīfs, borelioze u.c.).

Ērču apkarošana ir viens no ērču infekciju slimību profilaktiskajiem pasākumiem.

Mežu, vasarnīcu un dārzu atklāto teritoriju profilaktiskā apstrāde pret ērcēm jāveic divas reizes gadā: pavasarī un rudeni.

Iegaumējiet, ka tikai savas, nelielas teritorijas apstrāde nedos pilnvērtīgu rezultātu. Ērču daudzums samazināsies konkrētajā vietā uz neilgu laiku. Atbrīvoto teritoriju drīzumā ieņems radījumi no kaimiņu teritorijām, tuvākiem mežiem. Tāpēc ir vērts kooperēties un vienlaikus apstrādāt pēc iespējas lielāku teritoriju (visas vasarnīcu teritorijas, visu ielu).

Īpaša uzmanība šim jautājumam būtu jāvērš atpūtas, sporta un tūristu mītņu īpašniekiem, bērnu atpūtas nometņu, parku, skvēru un citu rekreācijas zonu īpašniekiem, kur cilvēki diezgan ilgi uzturas brīvdabā.

Ieteicams. Atpūtas, sporta bāzes, bērnu un pieaugušo nometnes u.c. teritorijas apstrādi veikt divas nedēļas pirms darbības uzsākšanas.

Ja ir paredzēts apmeklēt teritoriju ar augstu ērču piesārņojumu, nepieciešams savlaicīgi vakcinēties pret ērču encefalītu!

Ievērojiet, ka nekas nav dārgāks par jūsu, jūsu bērnu, radu un tuvinieku veselību un labklājību!

Cīņa pret ērcēm saviem spēkiem būs līdzīga cīņai ar vēja dzirnavām. Iztērēsiet daudz enerģijas un līdzekļu, bet rezultāta nebūs.

Tāpēc uzticiet šo darbu PROFESIONĀLIEM, kuri zin, var un prot to darīt!

Ērču apkarošana ir sākusies!

SIA „RatLess” jau pieņem pasūtījumus apstrādēm!

Nenokavējiet!

Lai jums izdodas!!!